JIŘÍ HYNEK
PREZIDENT 2018MENU

Dr. habil. Petr Robejšek (1948)
mentor Realistů, politolog, ekonom, komentátor a publicista
Vystudoval sociologii a sociální psychologii na Karlově univerzitě v Praze. Po emigraci z Československa v roce 1975 studoval na Univerzitě Hamburk národní hospodářství, posléze se zde habilitoval v politických vědách. V letech 1982 až 1998 byl vědeckým pracovníkem ve vzdělávacím středisku „Dům Rissen“ (Internationales Institut für Politik und Wirtschaft, Haus Rissen – Mezinárodní institut pro politiku a hospodářství) v Hamburku. V období 1998 až 2007 byl výkonným ředitelem této instituce.
Od července 2007 působí jako nezávislý poradce pro strategické otázky. Specializuje se na analýzy a prognózy politických a ekonomických procesů. Je autorem knih a studií, publikoval stovky odborných textů v řadě periodik. Po roce 1989 přispívá i do českých médií, píše články, blogy a komentuje aktuální dění.
Byl členem správní rady think tanku INSTITUT 2080, na jehož založení se podílel. Je členem Rotary klubu.
Proč jsem Realistou:
Jsem Realistou, protože vím, že žádná ideální řešení neexistují. Přesto jsem přesvědčen o tom, že společnost lze řídit lépe než doposud. K tomu je však třeba konečně přestat přizpůsobovat společnost potřebám vládců a vládnutí a místo toho přizpůsobit metodu vládnutí potřebám lidí a reálným společenským poměrům.
Mapa ČR Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Zlínský kraj Jihomoravský kraj Vysočina Pardubický kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Hlavní město Praha Středočeský kraj
Copyright © 2016, Realisté. Všechna práva vyhrazena.
Zadavatel: Realisté / Zpracovatel: CS Development s.r.o.